Jakie korzyści przynosi Link building?
Jak skutecznie linkować?
Jak zdobywać linki z niemieckich Stron internetowych?
Czy to wszystko ma wpływ na SEO?
Dzisiaj odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania!
Korzyści Link buildingu i jego wpływ na Google
Zacznijmy od tego, że linki są nadal jednym z najważniejszych czynników rankingowych Google.de. Te niepozorne elementy wpływają na hierarchię witryny i sprawiają, że treść na Twojej stronie wydaje się istotna. W wolnym rozumowaniu, strona z referencją w formie linku ma większe znaczenie. Oczywiście, dobra treść strony okazuje się podstawą bez której ranking byłby niemożliwy. Warto pamiętać jednak, że nawet najlepiej zoptymalizowane teksty SEO nie będą miały znaczenia, jeżeli nie będziemy mieć do nich żadnych odniesień.
Dzięki linkowaniu możesz zabłysnąć na tle konkurencji i zyskać większe zainteresowanie oferowanymi usługami niż kiedykolwiek wcześniej. Udowodnij zatem Google.de, że Twoja strona powinna znaleźć się na czele rankingu witryn!
Jak zbudować skuteczne link building?
Prawidłowe linkowanie opiera się na kilku istotnych zasadach. Na początek:
- Zadbaj o to, aby Twój sklep internetowy/strona internetowa otrzymała linki naturalne, takie, które niosą rzeczywistą wartość dla czytelnika. Unikaj spamowania i sztucznego generowania tekstu. Warto jednocześnie korzystać z różnych anchorów.
- Zwróć uwagę na to, gdzie umieszczasz odnośniki. Wprowadzenie referencji na nieznanej stronie może mieć nieprzyjemne konsekwencje, a nawet doprowadzić do ukarania link buildera. W tym celu warto korzystać z narzędzi SEO dedykowanych na rynek niemiecki.
- Stwórz unikalny content i zatroszcz się o to, aby wpisy przyciągały użytkowników. Oryginalna treść okazuje się kluczem całego działania SEO.
Krótko mówiąc, linki zwrotne w żadnym wypadku nie powinny być przez nas lekceważone. Pamiętajmy, że nowe strony są porównywalne z wynikami wyszukiwania. Treść może zarówno migrować w głąb rankingu, jak i wyróżniać się na tle innych.
A gdyby linkowanie nie istniało…
Nie ulega wątpliwości, że link building Niemcy diametralnie poprawia widoczność stron w niemieckim internecie. Istnieją jednak strategie działania, które nie obejmują dodawania odnośników. Jak działać w takim wypadku?
Wyszukaj temat o niskiej konkurencji. Chodzi tu o coś oryginalnego i nowatorskiego.
Utwórz treści, które zadowolą czytelników bardziej niż cokolwiek innego na pierwszej stronie.
Używaj odpowiednich terminów w znacznikach, adresów URL oraz nagłówków H1, H2, H2.
Napisz ciekawy meta-opis, który zachęci internautów do kliknięcia w wynikach wyszukiwania.
Linki wewnętrzne – dla użytkownika i właściciela witryny
Linkowanie wewnętrzne polega na celowym dodawaniu na stronie internetowej odnośników do innej części tej samej witryny. Hiperłącza tego typu sprawdzają się między innymi w nawigacji strony. Proces zdecydowanie ułatwia użytkownikom poruszanie się w internecie i skraca czas korzystania z urządzeń. Linki tego typu często też kierują czytelnika do tematów, które mogą go potencjalnie zainteresować. Dodatkowo tworzymy przy tym wirtualną mapę dla robotów Google.
Proces budowania wewnętrznych odnośników okazuje się stosunkowo łatwy. Wystarczy umieścić hiperłącza tego typu w tekstach o tym samym temacie. Możemy też umieszczać pod artykułami listę linków powiązanych, które przenoszą czytelnika do innych materiałów tego typu.
Linki zewnętrzne podstawą działania
Linkowanie kojarzone jest zazwyczaj przede wszystkim z odnośnikami zewnętrznymi zdobywanymi z innych serwisów. Mogą one prowadzić zarówno do strony głównej, jak i do zakładek czy podstron, które są dla nas szczególnie ważne. Przy ich tworzeniu warto postawić nie na ilość, a na jakość. Jeden, solidny link okazuje się więcej warty niż nawet kilkanaście odsyłaczy z niepewnych witryn. Przygotowanie elementów tego typu polega przede wszystkim na dobraniu odpowiedniego anchor tekstu (tekstu, w który klikamy)
Krótko mówiąc, linki zewnętrzne budują wiarygodność i autorytet witryny. To niezwykle ważny czynnik, na którego podstawie Google ustala ranking widoczności.
Domyślny link dofollow
Dofollow to domyślny link wychodzący, który przekazuje wartość SEO na inną domenę. Atrybut odnośnika skłania roboty Google do odwiedzenia witryny i wpływa na jej popularność. Wartość takiego linka polega między innymi na przekazywaniu zaufania, czyli tak zwanego Trust Rung. Strony o takim wskaźniku to z kolei gwarancja wiarygodności i rzetelności. Odsyłacze dofollow zapewniają też większą moc anchor tekstu oraz całej witryny, do której prowadzą.
Nofollow albo dofollow – oto jest pytanie
Linki nofollow (podobnie jak dofollow) w pewnym stopniu przyczyniają się do pozycjonowania, zabierają część zaufania i generują ruch. Nie skłaniają jednak robotów do przenoszenia się na naszą stronę internetową. Warto je umieszczać głównie na portalach społecznościowych typu Facebook oraz stronach .gov czy .edu. Odnośniki tego typu dodatkowo pozytywnie wpływają na strukturę linków.
Jeżeli zastanawiasz się czy linki nofollow są warte budowy, warto wziąć pod uwagę to, że w internecie liczy się każda adnotacja zewnętrzna. Niepozorne odnośniki tego typu mogą na dłuższą metę przynieść naszej witrynie mnóstwo korzyści.
LINKI SPONSORED SKUTECZNĄ REKLAMĄ W INTERNECIE
Atrybuty linków towarzyszą nam już od bardzo dawna. Znacząco wpływają one na pozycjonowanie strony, a co za tym idzie – są bardzo ważne dla specjalistów SEO. Warto zacząć od starszych przedstawicieli atrybutów, jednym z nich jest tzw. NoFollow. Zastosowanie go do linku pojawiającego się na naszej stronie jest dla algorytmów Google sygnałem mówiącym: Nie bierz go pod uwagę w procesie pozycjonowania. Jego całkowitym przeciwieństwem staje się więc automatycznie atrybut DoFollow, który zwraca uwagę algorytmów i zachęca je do zainteresowania się linkiem.
Nowymi opcjami wprowadzonymi przez Google są atrybuty UGC i sponsored. Ten pierwszy służy do oznaczania linków wygenerowanych przez odwiedzających strony. Często możemy je znaleźć np. w sekcji komentarzy. Atrybut sponsored wykorzystujemy natomiast do linków sponsorowanych. Wcześniej były one oznaczane jako NoFollow, a więc nie przekazywały swojej mocy witrynie, na której się znajdywały. Po wprowadzeniu nowych atrybutów zyskały one większą wartość - korzystnie wpływają na pozycjonowanie stron.
Link w formie graficznej
Jak wiadomo tekstowe hiperłącza nie są jedynym sposobem linkowania w internecie. Ostatnio coraz chętniej wykorzystywane są ich graficzne odpowiedniki. Działanie takich odsyłaczy okazuje się z kolei jeszcze bardziej intuicyjne. Klikając na odpowiedni obrazek użytkownik natychmiastowo przenosi się do strony docelowej. Na dobrze napisanych stronach internetowych możemy znaleźć atrybut alt, który wyświetla alternatywny tekst, jeżeli z jakichś przyczyn grafika nie może być wyświetlona. Przy budowaniu linków tego typu warto pamiętać o odpowiedniej kompresji skracającej czas ładowania.
Linki tekstowe znane każdemu
Linki tekstowe to podstawowa forma reklamy w internecie. Klikając w odpowiednie słowo lub wyrażenie użytkownik przenosi się na główną stronę naszej witryny, konkretną zakładkę itp. Odnośniki tekstowe sprawdzają się przede wszystkim na blogach, sklepach internetowych lub social mediach. Coraz częściej wykorzystuje się je też w mailingach. Przy dodawaniu hiperłączy nie warto spamować i zasypywać odbiorców długimi frazami. Zazwyczaj nie jest to mile widziane, a administratorzy witryn mogą Cię skutecznie zablokować albo usunąć niepotrzebne wpisy.
Linki anchor i brand anchor
Link anchor to w dosłownym tłumaczeniu „kotwica”, która pojawia się na stronie i jest zazwyczaj wyróżniona innym kolorem. Odnośniki tego typu odznaczają się na tle pozostałego tekstu i zachęcają użytkowników do odwiedzenia reklamowanej witryny. Hiperłącza ukrywamy zazwyczaj pod krótkimi słowami kluczowymi adekwatnymi do wpisów. Po najechaniu na nie kursorem powinniśmy zobaczyć treść pełnego adresu URL.
Anchory zdecydowanie ułatwiają robotom Google poruszanie się na stronach internetowych i dają jasny sygnał, że taka witryna powinna być pozycjonowana. To jednocześnie pomocna wskazówka dla internatów, którzy nie tracą czasu na własnoręczne wyszukiwanie dodatkowych informacji.
Anchory brandowe zawierają z kolei nazwę firmy lub linkowanej strony internetowej Takie odnośniki mają niemałe znaczenie przy budowaniu wizerunku i wiarygodności marki. Dodatkowym plusem okazuje się ich stosunkowa naturalność, która ma znaczenie przy pozycjonowaniu.
Jak powinny wyglądać prawidłowe adresy URL?
URL to forma adresowania w internecie, która najczęściej związana jest ze stronami WWW. Takie odnośniki są nie tylko elementem identyfikacji, ale i ważnym czynnikiem rankingowym. Specjaliści SEO powinni zatem zadbać o to aby adres być prawidłowy i zoptymalizowany. Niedopuszczalne okazują się tutaj znaki specjalne, bardzo długie frazy (powyżej 100 znaków) i przypadkowe ciągi cyfrowe. Dobry URL będzie łatwy do zapamiętania, logiczny oraz stosunkowo zgodny z treścią słów kluczowych na stronie.
Podsumowując, dodawanie wszelkiego rodzaju linków w internecie ma ogromny wpływ na pozycjonowanie strony na rynki niemieckojęzyczny i na całe działanie SEO. Im więcej odnośników prowadzi do naszej strony, tym lepsze wyniki będzie ona osiągała. Masz jeszcze jakieś pytania? Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości!
Google Ads skuteczną reklamą w internecie
Google Ads to klasyczna reklama Google skierowana do użytkowników na całym świecie. Jak to działa? Firma ponosi opłatę za automatyczne wyświetlanie internautom propozycji dopasowanych do ich preferencji. Odnośniki tego typu są doskonałym sposobem na podniesienie pozycji w rankingu witryn i pozyskanie szerszego grona odbiorców. Google Adwards nie mają ograniczeń w liczbie promowanych artykułów i rozliczane są jedynie za efekty. Możesz na bieżąco śledzić kampanię i kontrolować wygenerowane przychody.