Webway
Mühlweg 6
02826 Görlitz Deutschland
info@webway.pl
+49 152 23139884

Wielka fala roszczeń odszkodowawczych w Niemczech z powodu Google Fonts

Autor: admin
Data: 6 listopada, 2022

W ostatnim czasie jest wiele roszczeń o odszkodowania na terenie Niemiec od osób prywatnych i agencji z powodu czcionek Google. Próbują wyciągnąć pieniądze od operatorów stron internetowych kierowanych do niemieckich odbiorców na podstawie wyroku niemieckiego sądu LG Monachium.

Wszystko za sprawą tego, że 20 stycznia 2022 r. Sąd Okręgowy w Monachium I potwierdził w swoim wyroku bezprawność zdalnej integracji Google Fonts (Az.: 3 O 17493/20). W rezultacie liczba roszczeń odszkodowawczych znacznie wzrosła od tego czasu i coraz więcej firm prawniczych i osób prywatnych korzysta z wyroku w celu dochodzenia odszkodowań.

Wiele kancelarii prawnych wypracowały nowy model biznesowy. Strategia polega na roszczeniach o odszkodowania od operatorów witryn w Niemczech, którzy nieprawidłowo zintegrowali czcionki Google. Na podstawie wyroku domagają się odszkodowania i zaprzestania do dalszego korzystania czcionek Google zdalnie.

Dlaczego czcionki Google są tak popularne i dlaczego ich użycie potrafi narobić dużych problemów?

Google Fonts to interaktywny katalog zawierający ponad 1400 czcionek dostarczonych przez Google. Ta biblioteka jest dostępna bezpłatnie i może być używana zarówno zdalnie, jak i lokalnie.

Ponieważ czcionki są dostępne online, nie ma potrzeby udostępniania niektórych czcionek na serwerze — są one po prostu automatycznie ładowane do używanych motywów za pomocą fragmentów kodu.

Wszystkie czcionki Google zawsze wyglądają tak samo dla użytkowników, niezależnie od urządzenia. Jest to przyjazne dla użytkownika i operatora strony internetowej. Niestety nieprawidłowa integracja Google Fonts przesyła dane osobowe odwiedzającego witrynę do Google, dlatego istnieją obawy dotyczące ochrony danych. Podczas pobierania czcionek z Google CDN następuje automatyczne przekazanie adresu IP odwiedzających witrynę.

Czy integracja Google Maps jest zgodna z RODO?

Możliwe również, że czcionki Google są ładowane za pośrednictwem zintegrowanych modułów Google Maps na stronie internetowej. Jeśli więc zaimplementowałeś Google Map w niemieckim sklepie internetowym lub witrynie to może być przyczyną twoich problemów z powodu naruszeń RODO.

Aby uchronić się przed wyżej wspomnianymi problemami należy lokalnie zintegrować czcionki Google.

Według LG Munich I metoda lokalna jest nieszkodliwa z punktu widzenia prawa o ochronie danych, ponieważ żadne dane nie są wysyłane do Google, gdy Google Fonts jest lokalnie integrowane.

Nie można ogólnie powiedzieć, w jaki sposób czcionki Google mogą być ładowane lokalnie. Każdy motyw jest inny, nawet wtyczki je ładują.

Oto trzy sposoby dezaktywacji czcionek Google w Twojej witrynie:

  • dezaktywacja czcionek Google-Fonts za pomocą wtyczek - bardzo popularna wtyczka to Local Google Fonts
  • bezpośrednio w motywie lub w Elementorze
  • za pomocą functions.php

Mamy nadzieję, że nasz artykuł blogowy wyjaśnił, w jaki sposób poprawnie dezaktywować Google Fonts w swojej witrynie i załadować je lokalnie.

Przeczytaj również

Sprzedaż na Amazonie w Niemczech - najważniejsze informacje dla początkujących

Wprowadzenie do sprzedaży na Amazonie w Niemczech dla początkujących. Omówienie najważniejszych informacji w kilku zdaniach. Ton formalny. 1. Wstęp  Sprzedaż na Amazonie w Niemczech to świetny sposób na rozwijanie swojego biznesu online. Jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby rozpocząć sprzedaż na Amazonie w Niemczech, jest otwarcie konta sprzedawcy. Aby to zrobić, należy przejść […]

Zobacz
Księgowość w Niemczech dla początkujących przedsiębiorców: na co zwrócić uwagę?

W Niemczech prowadzenie działalności gospodarczej wymaga znajomości zasad księgowości. W artykule przedstawiamy podstawowe informacje, na co zwrócić uwagę jako początkujący przedsiębiorca. 1. Co to jest księgowość w Niemczech? Księgowość w Niemczech to bardzo ważny element prowadzenia biznesu, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Jest to proces skomplikowany, który wymaga wiedzy na temat przepisów i […]

Zobacz
Jak wybrać odpowiednie konto bankowe dla swojej firmy w Niemczech? Przydatne porady

W tym wpisie przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego konta bankowego dla Twojej firmy w Niemczech. 1. Co powinieneś wiedzieć przed otwarciem konta bankowego w Niemczech dla swojej firmy?  Przed otwarciem konta bankowego dla swojej firmy w Niemczech warto poznać kilka istotnych informacji. Po pierwsze, należy mieć zarejestrowaną firmę w Niemczech […]

Zobacz
Wzrost przychodu o 87% w 3 miesiące i 692% ROAS-Google Ads rynek niemiecki

Skalowanie reklam pozwala na maksymalizację wyników z najskuteczniejszych kampanii przy utrzymaniu oczekiwanego zwrotu z inwestycji. Można to zrobić na kilka sposobów, m.in.: zwiększając wydatki na reklamę, doskonaląc teksty i graficzne materiały reklamowe, dodając listy odbiorców. Optymalizacja reklam, zwiększenie przychodu w krótkim okresie czasu było celem Echt Hair, o którym mowa w poniższym artykule. Echthaar Extensions […]

Zobacz
Wielka fala roszczeń odszkodowawczych w Niemczech z powodu Google Fonts

W ostatnim czasie jest wiele roszczeń o odszkodowania na terenie Niemiec od osób prywatnych i agencji z powodu czcionek Google. Próbują wyciągnąć pieniądze od operatorów stron internetowych kierowanych do niemieckich odbiorców na podstawie wyroku niemieckiego sądu LG Monachium. Wszystko za sprawą tego, że 20 stycznia 2022 r. Sąd Okręgowy w Monachium I potwierdził w swoim […]

Zobacz
pencilusersrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram