Webway
Mühlweg 6
02826 Görlitz Deutschland
info@webway.pl
+49 152 23139884

Shopify

Planujemy, budujemy, uruchamiamy, a następnie pozycjonujemy

Planujemy, budujemy, uruchamiamy a następnie pozycjonujemy Sklep na najszybciej rozwijającej się platformie E-commerce. Shopify nadaje się świetnie i jest przygotowany pod każdym względem jeżeli chodzi o ekspansje na rynek niemiecki, austriacki i szwajcarski. System Shopify oferuje bardzo dobry Backend, w którym możesz samodzielnie wprowadzić wszystkie możliwe ustawienia, bez zatrudniania programisty.

Początki Shopify to spotkanie 5 osób w kawiarni. Obecnie jest to do ponad 5000 pracownikow rozsianych po całym świecie. Ponad 1 000 000 firm w 175 krajach na całym świecie zarobiło ponad 200 miliardów dolarów na sprzedaży opartej na platformie Shopify.

Tak wdrażamy Twój biznes na platformę Shopify:

  • Analiza i konsultacje z klientem
    Doradztwo w zakresie odpowiednich motywów-projektów sklepu (przedstawiamy zalety i wady). Pomoc w doborze niezbędnych aplikacji w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa.
  • Płatności i wysyłka
    Ustawienie bramki płatności. Wiemy jakie płatności preferuje niemiecki klient sklepów internetowych a jakich systemów unika. Podpowiadamy jaka firme kurierska wybrać i podpinamy wysyłkę. Jeżeli jest potrzeba to szukamy magazynu na terenie Niemiec i firmy, która będzie obsługiwała wysyłkę i zwroty.
  • Szkolenie, pozycjonowanie Shopify oraz wsparcie
    Szkolenie w zakresie korzystania z Shopify na miejscu lub za pośrednictwem video konferencji. Shopify SEO.

Shopify jako element składowy biznesu e-commerce

Ważne jest, aby wiedzieć, że Shopify jest tylko jednym z wielu elementów składowych dla przedsiębiorców E-commerce. Dzięki rynkowi aplikacji Shopify wielu dostawców oprogramowania opracowało rozwiązania dla Shopify, a czasami oferuje przydatne aplikacje dla Shopify. Ostatecznie każdy może korzystać ekosystemu Shopify tak, jak tego potrzebuje w swoim konkretnym przypadku. Jednak nawet to nie eliminuje własnych wysiłków marketingowych i właściwego zbadania grupy docelowej. Możesz zbudować najpiękniejszy sklep i jeśli nikt z grupy docelowej go nie znajdzie lub produkty nie będą pasować do grupy docelowej, nawet najlepszy system sklepowy nie pomoże.

Jak działa Shopify

Shopify to oprogramowanie internetowe, które nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania lokalnie na komputerze. Wystarczy zalogować się na stronie shopify.com i zarządzać sklepem z poziomu przeglądarki.

Dlaczego Shopify na niemieckim E-Commerce to dobre rozwiązanie?

E-Commerce, czyli handel internetowy cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale w wielu innych krajach. Nic w tym dziwnego, ponieważ klienci doceniają możliwość wygodnego kupowania różnych produktów bez konieczności wychodzenia z domu. Ze względu na duże zapotrzebowanie na sprzedaż internetową, coraz szersze grono handlowców decyduje się na sprzedaż towarów on-line. Wykorzystują oni do tego celu platformę Shopify, która umożliwia założenie oraz prowadzenie własnego sklepu internetowego. Okazuje się, że platforma ta jest dobrym rozwiązaniem dla sklepów, które działają na polskim oraz zagranicznym rynku.

Shopify a inne platformy E-Commerce (SaaS)

Oprócz Shopify istnieją inne znane systemy sklepowe, takie jak Ecwid, VersaCommerce, Shopware, Magento (obecnie Adobe Commerce Cloud), Jimdo, Zyro, Wix lub WooCommerce, który jest oparty na WordPress. Co jednak dokładnie wyróżnia Shopify na tle innych systemów sklepowych?

Shopify jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.

Shopify to oprogramowanie jako usługa (SaaS), w którym oprogramowanie sklepu i hosting pochodzą z jednego źródła. Podobnie jak w przypadku zestawu do budowy strony głównej, nie ma zatem możliwości samodzielnego wyboru dostawcy hostingu.

Shopify ma ogromny (prawdopodobnie największy) ekosystem aplikacji i motywów w świecie sklepów internetowych.

Ogromny sklep z wieloma aplikacjami

Szum wokół dropshippingu przyniósł przynajmniej pewne korzyści. Shopify stał się bardzo popularny bardzo szybko, motywując wiele firm programistycznych do podążania za falą sukcesu Shopify i tworzenia aplikacji z własnymi indywidualnymi funkcjami. Aplikacje te są oferowane na własnym rynku Shopify i rozliczane w ramach subskrypcji Shopify. Proste, jakościowo monitorowane przez Shopify i nieskomplikowane. Od zarządzania subskrypcjami, przez narzędzia do wyrażania zgody na pliki cookie, aż po rozwiązania marketingowe po zakupie - możliwości dla użytkowników Shopify są ogromne i prawdopodobnie znacznie większe niż w przypadku konkurentów SaaS E-Commerce.

Shopify i dropshipping

Shopify stało się popularne i znane kilka lat temu, szczególnie na scenie dropshippingu.

Dropshipping oznacza, że nie trzeba kupować i przechowywać własnych towarów, ale każdy zakup bezpośrednio uruchamia kolejny zakup od dostawcy dropshipping (bezpośrednia transakcja trójstronna). Zwłaszcza narzędzie Oberlo (część Shopify) sprawiło, że umiarkowanie ambitni przedsiębiorcy e-commerce mogli po prostu "pozyskiwać" produkty z chińskiego rynku Aliexpress (i innych) i oferować je do zakupu we własnym sklepie.

Na szczęście model ten nie przyjął się w praktyce, przynajmniej nie w świecie Shopify na rynkach niemieckojęzycznych DACH. Oprócz wielotygodniowego czasu dostawy, często pojawiały się problemy ze zwrotami, odpowiedzialnością, jakością produktów, odprawą celną i wynikającym z tego słabym ogólnym doświadczeniem kupującego. Ostatecznie doprowadziło to do tego, że model ten pozostał raczej marginalnym tematem.

Co warto wiedzieć na temat Shopify?

Shopify to bardzo popularna międzynarodowa platforma, dzięki której możliwe jest założenie własnego sklepu internetowego. Umożliwia ona łatwe dodawanie produktów, ustalanie cen oraz integrowanie wielu różnorodnych metod płatności umożliwiających błyskawiczne przesyłanie środków. Shopify usprawnia zarządzanie zamówieniami oraz posiada wiele innych atutów. Okazuje się, że platforma ta jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku przedsiębiorstw planujących prowadzenie działalności handlowej w niemieckojęzycznym Internecie.

Koszty Shopify w skrócie

Koszty sklepu składają się z wielu różnych czynników. Sama Platforma pobiera opłatę za korzystanie z oprogramowania, a także za płatności przetwarzane za pośrednictwem Shopifypayments.

W styczniu 2023 r. dostawca SaaS podniósł miesięczne ceny w 3 planach podstawowych o 25%.

Plan Basic: wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć

Brak raportów, takich jak raporty zysków czy wartość towarów na sklepie 

Nieco wyższa opłata za płatność (np. 2,1% + 0,30 € 2,4% + 0,25 € za płatność kartą kredytową za pośrednictwem Shopify Payments)

Prowizja 2% od zewnętrznych bramek płatniczych np. Amazon Payment. Na szczęście Paypal ma jeszcze taryfę ulgową i nie jest objęty tą prowizją jako zew. operator płatności.

2 użytkowników

36 € / miesiąc 27 € / miesiąc

Plan Shopify: Opłacalne przy nieco większych obrotach ze względu na niższe opłaty za płatności.

Dostępne raporty (np. dotyczące zysków)

1,8 % + 0,30 € 2,1 % + 0,25 € za płatność kartą kredytową za pośrednictwem Shopify Payments

Prowizja 1% od zewnętrznych bramek płatniczych np. Amazon Payment. Na szczęście Paypal ma jeszcze taryfę ulgową i nie jest objęty tą prowizją jako zew. operator płatności.

5 użytkowników

105 € / miesiąc 79 € / miesiąc

Plan Advanced: warto, jeśli chcesz mapować bardziej złożone procesy

jeszcze więcej raportów

Dynamiczne obliczanie cen wysyłki

Przepływy pracy do automatyzacji procesów

1,6 % + 0,30 € 1,8 % + 0,25 % za płatność kartą kredytową za pośrednictwem Shopify Payments

Prowizja 0,5% od zewnętrznych bramek płatniczych np. Amazon Payment. Na szczęście Paypal ma jeszcze taryfę ulgową i nie jest objęty tą prowizją jako zew. operator płatności.

15 użytkowników

384 € / miesiąc 289 € / miesiąc

Nie musisz decydować się na taryfę przed rejestracją. Możesz również przetestować wszystko przez 14 dni. Jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję, zaoszczędzisz 25%.

Wszystkie stawki obejmują opcję akceptowania płatności za pośrednictwem Shopify Payments, np. kartą kredytową, Klarna, Apple i Google Pay oraz cokolwiek innego, co znasz. Płatności są dokonywane (z pewnym opóźnieniem) codziennie lub co tydzień na konto firmowe. Alternatywnie można również korzystać z własnych bramek płatniczych w Shopify za dodatkową opłatą.

Ponadto istnieją koszty dodatków od Shopify lub dostawców aplikacji. Na przykład korzystanie z Shopify POS (Point of Sale) kosztuje dodatkowe 79 euro miesięcznie. Narzędzie Cookie Consent Tool od beeclever, na przykład, kosztuje 7,40 € / miesiąc w taryfie Shopify.

Dlatego na pytanie "Ile kosztuje Shopify?" nie można odpowiedzieć w sposób ogólny. Powiedziałbym jednak, że oprócz początkowych kosztów motywu, jesteś już bardzo dobrze wyposażony, aby zacząć od około 30-50 € / miesiąc.

Najważniejsze atuty Shopify na rynku niemieckim

Platforma Shopify posiada wiele istotnych zalet, ze względu na które warto z niej korzystać w niemiecki E-Commerce. Oto najważniejsze zalety.

Zgodność z niemieckim prawem

Warto korzystać z platformy Shopify w krajach niemieckojęzycznych ze względu na to, że jest ona zgodna z obowiązującym tam prawem. Handel z wykorzystaniem tego systemu jest więc legalny i nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami dla handlowca oraz kupującego. Niemieccy klienci kładą duży nacisk na zgodność z obowiązującymi przepisami, więc korzystanie z platformy Shopify jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Co więcej klienci w Niemczech mają duże zaufanie do sklepów działających w oparciu o platformę Shopify, a to z kolei sprawia, że będą chętniej robić zakupy w danym sklepie. Dla przedsiębiorcy oznacza to znaczne zwiększenie swoich dochodów osiąganych w niemieckim E-Commerce.

Dobre dopasowanie do języka niemieckiego

Klienci z krajów niemieckojęzycznych zwracają szczególną uwagę na poprawność językową serwisów i sklepów internetowych, które odwiedzają. Strony z błędami językowymi lub niezrozumiałymi wyrażeniami nie są traktowane przez nich poważnie. Na szczęście platforma Shopify posiada wiele wersji językowych przygotowanych przez profesjonalistów. Wśród nich dostępna jest wersja niemiecka, która jest zrozumiała dla naszych zachodnich sąsiadów i zgodna z wszystkimi zasadami prawidłowej pisowni, gramatyki niemieckiej, itp.

Wiele wygodnych form płatności

Kolejnym atutem przemawiającym za korzystaniem z platformy Shopify na niemieckim rynku jest możliwość korzystania z wielu różnych form płatności. Dzięki temu niemieccy klienci mają dostęp do wielu swoich ulubionych metod, a to przekłada się na szybką i sprawną realizację transakcji. W Shopify dostępne są metody, do których klienci z Niemiec mają zaufanie, więc nie będą się bać robić zakupów w sklepie stosującym takie rozwiązania.

Dopasowanie do urządzeń mobilnych

Podobnie jak w przypadku klientów z innych krajów, również klienci niemieccy lubią robić zakupy internetowe korzystając z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Shopify jest platformą precyzyjnie dopasowaną do użytkowania na urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS oraz innymi systemami wykorzystywanymi na sprzęcie mobilnym. Strony na tabletach i telefonach są przejrzyste oraz łatwe w obsłudze.

Front & Backend

W interfejsie użytkownika odwiedzający/kupujący mogą przeglądać produkty, strony lub posty na blogu i kupować produkty.

W backendzie właściciel sklepu, może na przykład tworzyć produkty, projektować sklep lub przetwarzać zamówienia.

Motywy Shopify

Aby frontend wyglądał ładnie, dostępne są gotowe szablony lub motywy, które można dostosować za pomocą narzędzia Shopify Customiser. Z biegiem lat pojawili się eksperci, którzy tworzą świetne szablony. Samo Shopify również wydaje własne szablony. Inni dostawcy szablonów:

OutOfTheSandbox.com

ArchetypeThemes.com

Więcej świetnych szablonów można znaleźć w Shopify Theme Store. Upewnij się jednak, że jest to szablon 2.0.

Produkty są podstawą każdego sklepu. W przeglądzie produktów można łatwo tworzyć produkty, w tym

Tytuł

Opis

Obrazy

Dostępność w jakich kanałach (np. tylko Insta, tylko sklep itp.)

Warianty

Ceny

Różne pola meta, np. typ produktu, sprzedawca itp.

Edytuj fragment SEO dla Google, w tym tytuł, opis i adres URL.

Shopify pomaga również w ocenie. Na przykład można również przechowywać ceny zakupu dla każdego produktu i natychmiast zobaczyć, jakie ilości tego produktu zostały sprzedane w ciągu ostatnich kilku dni. Koszty produktów są następnie uwzględniane w raportach produktów. Pozwala to natychmiast zobaczyć, kiedy marża pozostała z obrotu.

Gdy sklep jest już uruchomiony, a marketing działa, wszystkie zamówienia spływają do Shopify. Każde zamówienie daje możliwość jego przetworzenia, wysłania produktów, zwrotu kwoty (np. w przypadku zwrotu) i wiele więcej.

Oceny i raporty oraz przegląd zamówień

Shopify zapewnia wiele opcji raportowania według okresu, w tym

Sprzedaż

Odwiedzający / Sesje

współczynnik konwersji

Średni koszyk zakupów

Łączna liczba zamówień

Najlepsze produkty

Zysk (obrót - koszty produktów)

Podatki

Kraje, z których dokonano zakupu

i wiele więcej

Polecane aplikacje i narzędzia dla sklepów w Niemczech

Na początku zaznaczyłem,  że samo Shopify jest tylko podstawą dla przedsiębiorców E-commerce. Do aktywnej sprzedaży potrzebujesz jeszcze:

Billbee: Do fakturowania, etykiet wysyłkowych

GDPR Legal Cookie by beeclever: Dla odpowiedniego banera zgody na pliki cookie

Teksty prawne (ogólne warunki, ochrona danych etc.) od IT Recht Kanzlei.

Oprogramowanie do e-mail marketingu i automatyzacji

Pozostałe atuty Shopify w niemieckim E-Commerce

Bardzo ważną sprawą dla handlowców chcących podbić rynek krajów niemieckojęzycznych jest fakt, że sklepy stworzone w oparciu o platformę Shopify wspierają działania SEO oraz szeroko pojęte pozycjonowanie. Oznacza to, że promowanie takich internetowych punktów sprzedaży w Niemczech jest łatwiejsze w porównaniu ze sklepami tworzonymi przy wykorzystaniu standardowych metod.

Nie bez znaczenia jest również łatwa obsługa platformy zarówno dla klientów, jak również dla przedsiębiorców prowadzących sklepy. Wszystkie opcje są czytelne i łatwo dostępne, więc nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć większych problemów z obsługą tego systemu.

Ważną sprawą jest również atrakcyjny, estetyczny wygląd sklepów stworzonych na platformie Shopify. Co prawda Niemcy kładą nacisk na jakość produktów i dostarczanych informacji, ale wygląd sklepu internetowego ma również dla nich dość duże znaczenie.

Niemieccy klienci są bardzo wyczuleni na szybkość i bezpieczeństwo stron internetowych, które odwiedzają. Sklepy stworzone na platformie Shopify wzbudzają u nich duże zaufanie ze względu na stosowanie nowoczesnych technologii zapewniających bezpieczeństwo klientom i ich pieniądzom. Co więcej sklepy takie działają bardzo szybko, więc klient nie musi długo czekać na załadowanie się strony z konkretnymi produktami, koszykiem czy też płatnościami.

Jak widać Shopify to platforma, którą warto stosować na niemieckim rynku E-Commerce. Dzięki niej można znacznie zwiększyć popularność i dochody swojego sklepu internetowego. Ale poza tym Shopify jest i najbardziej intuicyjnym systemem sklepowym, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają w branży e-commerce.

SKONTAKTUJ SIĘ
pencilusersrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram