Link building
D-A-CH

Home / Link Building Niemcy

Prawidłowy link building to coś więcej niż tylko zbieranie linków zwrotnych.

Skuteczne budowanie linków oznacza prezentację twojego przedsiębiorstwa w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Niezwykle ważne jest umieszczanie linków na stronach internetowych, po których porusza sie twoja grupa docelowa.

Szukamy portali pasujacych tematycznie do profilu twojej firmy

Publikujemy treści z linkiem zwrotnym

W naszych bazach Niemieckich linków znajdują sie portale w większości niedostępne na polskim rynku. Jest to możliwe ponieważ kooperujemy z wieloma podmiotami:
• bloggerzy
• właściciele portali tematycznych
• pasjonaci prowadzący strony hobbistycznie
• właściciele sklepów internetowych
• agencje
• freelanserów
• redaktorzy portali
Sa to serwisy tematyczne, blogi, portale branżowe i poradniki, w które właściciele wkładają serce i wiele pracy aby stale poszerzać grono odwiedzających. Jest to gwarancja backlinków z zadbanych stron z naturalnym ruchem organicznym, które Google niezwykle sobie ceni.

PORTALE BRANŻOWE
PORADNIKI
PRASA INTERNETOWA
SKLEPY ONLINE
BLOGI
SERWISY SPECJALISTYCZNE

Oferta link building Niemcy

Wielu posiadaczy stron internetowych decyduje się na wejście na rynek niemiecki. Odbiorcy towarów i usług za naszą zachodnią granicą są nastawieni na wysoką jakość obsługi klienta. Spore grono odbiorców z krajów niemieckojęzycznych, takich jak Niemcy, Austria czy tez niektóre regiony Szwajcarii, poszukuje wielu towarów i usług w Internecie. W związku z tym kluczem do sukcesu jest posiadanie strony internetowej w niemieckiej wersji językowej, która jest dobrze wypozycjonowana na zachodnim rynku. Bardzo ważną rolę w uzyskiwaniu wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.de odgrywa proces, jakim jest szeroko pojęty link building.

Pozyskiwanie odnośników na rynku odbiorców niemieckojęzycznych

Wspomniany wyżej link building to pozyskiwanie odnośników do promowanej strony z innych serwisów posiadających wysoką pozycję w wyszukiwarkach. W dzisiejszych czasach nie ilość, ale jakość takich odnośników wpływa bardzo korzystnie na pozycję serwisu w rezultatach wyszukiwania dla danych fraz kluczowych. W związku z tym zadania z zakresu pozyskiwania linków polegają w głównej mierze na ich zdobywaniu z wysokiej jakości serwisów tematycznych.

Przede wszystkim na rynku niemieckojęzycznym nie są stosowane metody charakteryzujące się popularnością w Polsce, takie jak dodawanie stron do katalogów, systemy wymiany linków, dodawanie linków na forach internetowych, itp. Nie przynoszą one żadnych rezultatów w SEO, które coraz bardziej nakierowuje się na jakość.

Najskuteczniejsze sposoby pozyskiwania linków na rynku niemieckojęzycznym

Na szczęście istnieje wiele sposobów zdobywania sporej ilości odnośników charakteryzujących się wysoką jakością i mocą. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze metody.

  • Linki znajdujące się w publikacjach dziennikarskich i prasowych – jest to bardzo popularny sposób pozyskiwania linków, ponieważ dziennikarze z Niemiec, Austrii czy też Szwajcarii chętnie udostępniają na swoich portalach odnośniki do materiałów źródłowych. Ważne jest więc tworzenie wysokiej jakości, wartościowej treści.
  • Odnośniki od partnerów biznesowych – w ten sposób można potwierdzić współpracę z konkretnymi firmami. Niemcy chętnie udostępniają linki do stron sprawdzonych partnerów z „mocnych” domen.
  • Artykuły sponsorowane – jest to metoda stosowana również w polskim Internecie, jednak w Niemczech jest bardziej obszerna i rozwinięta. Na stronach znajduje się wiele odnośników do różnych serwisów charakteryzujących się wysoką jakością treści. Linki dodawane w ramach artykułów sponsorowanych są otoczone wartościową i dopracowaną treścią.
  • Odnośniki pozyskiwane z wpisów na blogach – jest to również bardzo popularna metoda. Linki zdobywane z blogów znajdują się na stronach tematycznych, które w wyczerpujący sposób opisują konkretne zagadnienia. Linki na blogach można pozyskiwać poprzez dodawanie komentarzy z odnośnikami, jednak komentarz powinien być szeroki i stanowić jakąś wartość dla odbiorców. Drugą opcją jest płatna współpraca z twórcą bloga, w ramach której można dostarczyć mu artykuł napisany samodzielnie, razem z dodanym linkiem lub zapłacić za tak zwany wpis gościnny (wpisy takie są popularne na blogach oraz serwisach tematycznych i dużych portalach branżowych). W Niemczech kładzie się duży nacisk na markę, więc zamiast linku, w komentarzach i treściach mogą znajdować się nazwy, które są nieklikalne.
  • Linki z mediów społecznościowych – co prawda nie wpływają bezpośrednio na pozycję serwisu, ale zwiększają jego popularność i ruch organiczny.
  • Odnośniki z serwisów o charakterze edukacyjnym – ten sposób link buildingu jest popularny w krajach niemieckojęzycznych. Można skorzystać z możliwości biur rozwoju karier działających przy uczelniach lub dzielić się materiałami od osób i podmiotów, które dobrze znają jakąś dziedzinę.
  • Linki od organizacji pożytku publicznego – wiele organizacji pożytku publicznego podaje na swoich stronach internetowych odnośniki do serwisów darczyńców. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku różnych wydarzeń, targów i ich patronów oraz sponsorów.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o link buildingu na rynku niemieckim?

Jak widać, istnieje wiele efektywnych sposobów pozyskiwania linków na rynku krajów niemieckojęzycznych. Linki można pozyskiwać również poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami wspierającymi handel, z miastami i regionami prowadzącymi własne strony internetowe, a także mogą się pojawiać w różnych poradnikach i opiniach ekspertów. W każdym przypadku wymagane jest umieszczenie linku w dobrze opracowanej, wysokiej jakości, wartościowej treści.

Link building na zachodnim rynku jest więc złożony i w dużej mierze nakierowany na osobiste działania przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój własnej działalności i jej skuteczne promowanie w sieci. Istnieje też możliwość zatrudnienia specjalistycznej agencji i udzielenie jej pełnomocnictwa do podejmowania różnych istotnych działań mających na celu budowę szerokiej bazy linków charakteryzujących się wysoką jakością i efektywnością. Istotna jest znajomość dobrych portali i niemieckich dziennikarzy oraz nakierowanie na wysoką jakość treści. Przeniesienie działań w stosunku 1:1 z polskiego rynku może bowiem nie przynieść stosownych rezultatów.

Email : info@webway.pl

Tel : +49 152 23139884

Webway | Mühlweg 6 | 02826 Görlitz | Deutschland