Webway
Mühlweg 6
02826 Görlitz Deutschland
info@webway.pl
+49 152 23139884

Link building

Publikujemy treści z linkiem zwrotnym

W naszych bazach Niemieckich linków znajdują się portale w większości niedostępne na polskim rynku. Jest to możliwe ponieważ kooperujemy z wieloma podmiotami:

  • bloggerzy
  • właściciele portali tematycznych
  • pasjonaci prowadzący strony hobbistycznie
  • właściciele sklepów internetowych
  • agencje
  • freelanserów
  • redaktorzy portali

Są to serwisy tematyczne, blogi, portale branżowe i poradniki, w które właściciele wkładają serce i wiele pracy aby stale poszerzać grono odwiedzających. Jest to gwarancja backlinków z zadbanych stron z naturalnym ruchem organicznym, które Google niezwykle sobie ceni.

Oferta link building Niemcy

Wielu posiadaczy stron internetowych decyduje się na wejście na rynek niemiecki. Odbiorcy towarów i usług za naszą zachodnią granicą są nastawieni na wysoką jakość obsługi klienta. Spore grono odbiorców z krajów niemieckojęzycznych, takich jak Niemcy, Austria czy tez niektóre regiony Szwajcarii, poszukuje wielu towarów i usług w Internecie. W związku z tym kluczem do sukcesu jest posiadanie strony internetowej w niemieckiej wersji językowej, która jest dobrze wypozycjonowana na zachodnim rynku. Bardzo ważną rolę w uzyskiwaniu wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.de odgrywa proces, jakim jest szeroko pojęty link building.

Pozyskiwanie odnośników na rynku odbiorców niemieckojęzycznych

Wspomniany wyżej link building to pozyskiwanie odnośników do promowanej strony z innych serwisów posiadających wysoką pozycję w wyszukiwarkach. W dzisiejszych czasach nie ilość, ale jakość takich odnośników wpływa bardzo korzystnie na pozycję serwisu w rezultatach wyszukiwania dla danych fraz kluczowych. W związku z tym zadania z zakresu pozyskiwania linków polegają w głównej mierze na ich zdobywaniu z wysokiej jakości serwisów tematycznych.

Przede wszystkim na rynku niemieckojęzycznym nie są stosowane metody charakteryzujące się popularnością w Polsce, takie jak dodawanie stron do katalogów, systemy wymiany linków, dodawanie linków na forach internetowych, itp. Nie przynoszą one żadnych rezultatów w SEO, które coraz bardziej nakierowuje się na jakość.

Najskuteczniejsze sposoby pozyskiwania linków na rynku niemieckojęzycznym

Na szczęście istnieje wiele sposobów zdobywania sporej ilości odnośników charakteryzujących się wysoką jakością i mocą. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze metody.

  • Linki znajdujące się w publikacjach dziennikarskich i prasowych – jest to bardzo popularny sposób pozyskiwania linków, ponieważ dziennikarze z Niemiec, Austrii czy też Szwajcarii chętnie udostępniają na swoich portalach odnośniki do materiałów źródłowych. Ważne jest więc tworzenie wysokiej jakości, wartościowej treści.
  • Odnośniki od partnerów biznesowych – w ten sposób można potwierdzić współpracę z konkretnymi firmami. Niemcy chętnie udostępniają linki do stron sprawdzonych partnerów z „mocnych” domen.
  • Artykuły sponsorowane – jest to metoda stosowana również w polskim Internecie, jednak w Niemczech jest bardziej obszerna i rozwinięta. Na stronach znajduje się wiele odnośników do różnych serwisów charakteryzujących się wysoką jakością treści. Linki dodawane w ramach artykułów sponsorowanych są otoczone wartościową i dopracowaną treścią.
  • Odnośniki pozyskiwane z wpisów na blogach – jest to również bardzo popularna metoda. Linki zdobywane z blogów znajdują się na stronach tematycznych, które w wyczerpujący sposób opisują konkretne zagadnienia. Linki na blogach można pozyskiwać poprzez dodawanie komentarzy z odnośnikami, jednak komentarz powinien być szeroki i stanowić jakąś wartość dla odbiorców. Drugą opcją jest płatna współpraca z twórcą bloga, w ramach której można dostarczyć mu artykuł napisany samodzielnie, razem z dodanym linkiem lub zapłacić za tak zwany wpis gościnny (wpisy takie są popularne na blogach oraz serwisach tematycznych i dużych portalach branżowych). W Niemczech kładzie się duży nacisk na markę, więc zamiast linku, w komentarzach i treściach mogą znajdować się nazwy, które są nieklikalne.
  • Linki z mediów społecznościowych – co prawda nie wpływają bezpośrednio na pozycję serwisu, ale zwiększają jego popularność i ruch organiczny.
  • Odnośniki z serwisów o charakterze edukacyjnym – ten sposób link buildingu jest popularny w krajach niemieckojęzycznych. Można skorzystać z możliwości biur rozwoju karier działających przy uczelniach lub dzielić się materiałami od osób i podmiotów, które dobrze znają jakąś dziedzinę.
  • Linki od organizacji pożytku publicznego – wiele organizacji pożytku publicznego podaje na swoich stronach internetowych odnośniki do serwisów darczyńców. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku różnych wydarzeń, targów i ich patronów oraz sponsorów.

Co jeszcze warto wiedzieć o link buildingu na rynku niemieckim?

Jak widać, istnieje wiele efektywnych sposobów pozyskiwania linków na rynku krajów niemieckojęzycznych. Linki można pozyskiwać również poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami wspierającymi handel, z miastami i regionami prowadzącymi własne strony internetowe, a także mogą się pojawiać w różnych poradnikach i opiniach ekspertów. W każdym przypadku wymagane jest umieszczenie linku w dobrze opracowanej, wysokiej jakości, wartościowej treści.

Link building na zachodnim rynku jest więc złożony i w dużej mierze nakierowany na osobiste działania przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój własnej działalności i jej skuteczne promowanie w sieci. Istnieje też możliwość zatrudnienia specjalistycznej agencji i udzielenie jej pełnomocnictwa do podejmowania różnych istotnych działań mających na celu budowę szerokiej bazy linków charakteryzujących się wysoką jakością i efektywnością. Istotna jest znajomość dobrych portali i niemieckich dziennikarzy oraz nakierowanie na wysoką jakość treści. Przeniesienie działań w stosunku 1:1 z polskiego rynku może bowiem nie przynieść stosownych rezultatów.

SKONTAKTUJ SIĘ
pencilusersrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram