Webway
Mühlweg 6
02826 Görlitz Deutschland
info@webway.pl
+49 152 23139884

Pozycjonowanie Francja

Pozycjonowanie stron internetowych we Francji

W dzisiejszych czasach poszerzanie horyzontów naszej firmy jest niezwykle ważne. Przedsiębiorcy niekiedy popełniają błąd i zamykają się na zagranicznych klientów. Nie zdają sobie oni sprawy jak dużo tracą. Jak się okazuje, największe możliwości rozwoju dostarczają nam rynki zagraniczne – szczególnie rynek  francuski. W dalszej części opowiemy Wam więcej o jego funkcjonowaniu i rozwiejemy wszystkie wątpliwości, które mogły się pojawić w tym temacie. Jeżeli ciekawi Was ta kwestia – zapraszamy do dalszego czytania!

Jakie zalety ma pozycjonowanie we Francji?

Zacznijmy więc od początku: po co właściwie mamy pozycjonować stronę internetową we Francji? Oprócz poszerzenia naszych horyzontów możemy wymienić o wiele więcej zalet takiego rozwiązania. Po pierwsze, jest to niezwykle opłacalne. Więcej nowych odbiorców = większe zyski. Dzięki otwieraniu się na nowe kraje musimy liczyć się ze wzrostem zainteresowania naszą domeną, a co za tym idzie, piszemy się na (niekiedy bardzo znaczący) wzrost zysków. Oprócz pieniędzy możesz jednak zyskać coś znacznie cenniejszego – rozpoznawalność, na której zależy każdemu przedsiębiorcy. To właśnie dzięki niej wzrasta widoczność naszej strony i jej pozycja pod kątem seo.

Czy pozycjonowanie stron we Francji nie równa się pozycjonowaniu w Polsce?

Niestety pozycjonowanie stron we Francji znacząco różni się od tego przeprowadzanego w Polsce. Nieścisłości zauważamy zaczynając od najwyżej promowanych słów kluczowych, aż po metody promocji samego produktu. Musimy o tym szczególnie pamiętać w przypadku tłumaczenia strony polskiej na francuską. Nie zmienia to jednak faktu, że pozycjonowanie stron francuskich można bez problemu przeprowadzić z Polski! W wyszukiwarkach internetowych nie ma rzeczy niemożliwych, a każda agencja marketingu internetowego z pewnością sprawi, że Wasza witryna będzie prezentowała się bardzo profesjonalnie!

Z jakich wyszukiwarek internetowych korzystają Francuzi?

Każdy kraj jest inny, a co za tym idzie – w każdym króluje inna wyszukiwarka. We Francji prym (podobnie jak w Polsce)  wiedzie Google. Jak się okazuje, z tej opcji korzysta aż blisko 100% mieszkańców tego kraju! Mało kto wie, ale właśnie Francuzi mieli swój wpływ na powstanie Internetu. W latach osiemdziesiątych jego role odgrywał tzw. System Mintel wynaleziony przez obywatela Francji. Na początku pełnił on funkcję książki telefonicznej, następnie za jego pomocą można było przeglądać różne wydania gazet czy nawet wyszukiwać informacje! Można powiedzieć, że w tamtych czasach była to prawdziwa rewolucja. 

Od czego zacząć pozycjonowanie we Francji?

Pozycjonowanie stron na rynek francuski jest stosunkowo długotrwałym procesem. Aby pojawić się w wynikach wyszukiwania Francuzów należy liczyć się z tym, że nic nie przyjdzie od razu. Od czego należy zacząć? 

Pierwszą rzeczą, za jaką należy się zabrać jest dokładna analiza konkurencji. Musimy pamiętać, że z pewnością będzie ona bardzo duża, co nie ułatwi Ci pojawiania się na samej górze wyszukiwarki. Nic nie jest jednak niemożliwe! Na początku należy dokładnie przeanalizować działanie konkurencji, aby dowiedzieć się, co przynosi im korzyści. Pomocne w tym przypadku okaże się audyt seo, który pozwoli przeprowadzić taką analizę pod kątem pozycjonowania!

Co musisz zrobić, aby Twoja strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwarki Google.fr?  

Po zajęciu się konkurencją możemy z czystym sumieniem przejść do dalszych czynności. Musimy powiedzieć, że najważniejszą rolę w pozycjonowaniu odgrywają znane każdemu słowa kluczowe, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Co możesz zyskać dzięki nim? Oczywiście wzrost widoczności Twojej strony www w innych krajach, nie tylko we Francji! Są to frazy, które pomagają wyszukiwarce odnaleźć stronę zawierającą odpowiedź na zadane w specjalnym okienku pytanie. Mówiąc w skrócie – im więcej dobrze dobranych i wprowadzonych słów kluczowych, tym wyższa pozycja Twojej strony internetowej. Doborem odpowiednich słów kluczowych zajmują się specjaliści seo, którzy dokładnie wiedzą, na jakie się zdecydować. Należy pamiętać, że te frazy nie mogą być napisane w języku polskim – poza granicami Polski panują inne normy i trendy, które są wyszukiwane przez internautów. Nie zapominajmy, że dobór słów kluczowych to nie wszystko, a pozycjonowanie strony internetowej dopiero się zaczyna… 

Pozycjonowanie frazy produktów i usług w Google.fr

Procesy pozycjonowania fraz produktów i usług przedstawiają się nam podobnie jak słowa kluczowe (opisane dokładnie w poprzednim akapicie).  Brzmi dziwnie? Już tłumaczymy. Zarówno jedne, jak i drugie potrzebują chwytliwych i popularnych w danym momencie i rejonie haseł, które zapewnią nie tylko wysoką pozycję strony, ale i zaproszą do ich odwiedzenia potencjalnych klientów. Profesjonalnie pozycjonowanie tego typu fraz jest niekiedy gwarancją sukcesu naszej strony – warto próbować!

SEO i Google we Francji

Już wiecie, że Google jest najczęściej wybieraną wyszukiwarką zarówno na rynku francuskim, jak i na rynku międzynarodowym. Jak natomiast prezentują się działania  seo poza granicami kraju? Pozostają one bardzo skomplikowanymi i stosunkowo trudnymi do “ogarnięcia” samemu. Znając podejście przedsiębiorców zalecamy, aby nie podejmować się tego wyzwania na własną rękę. Specjaliści seo z pewnością przyjdą Wam z pomocą i doradzą, jak zdobyć nowych, potencjalnych klientów. Miejmy na uwadze, że pozycjonowanie zagraniczne znacząco różni się od tego prowadzonego w ojczystym języku, co tylko utrudnia pracę. Skuteczna reklama przyniesie Wam wymierne korzyści i zapewni wysoką pozycję we Francji. Warto zadbać m.in. o strategię marketingową, która w późniejszym czasie prowadzenia strony internetowej może okazać się kluczowa. Jeszcze raz podkreślamy, że efekty pozycjonowania mogą być zauważalne dopiero po jakimś czasie. Ciężka praca z pewnością przełoży się na pożądane efekty!

Na co zwracają uwagę konsumenci z Francji?

Jak powszechnie wiadomo – wizerunek firmy jest jednym z najważniejszych aspektów. Czym przyciągniemy uwagę i zbudujemy zaufanie konsumentów? To pytanie zadaje sobie nie jeden właściciel strony www. Przychodzimy więc do Was z odpowiedzią! 

Jak się okazuje – francuscy internauci uważają, że sekret tkwi w języku, a właściwie w mowie oficjalnej. Rzetelność witrynie zapewnia poprawnie i dokładnie napisana strona internetowa. Przy tłumaczeniu strony polskiej na język francuski warto skorzystać z pomocy native speakera, który zadba zarówno tłumaczenie z różnych języków, jak i o odpowiednie zróżnicowanie regionalne…

Różnice między regionami widoczne w języku francuskim

Kolejnym aspektem odnoszącym się do tematu pozycjonowania stron są różnice w języku widoczne między wieloma regionami Francji. Wiadomo, że najlepiej używać tych idealnie dopasowanych. Ustalenie jednych wersji słów może być jednak niemożliwe – w różnych rejonach te same frazy mogą się prezentować, jakby pochodziły z dwóch różnych języków! Co więcej, na stronie internetowej unikajmy wyrazów obcojęzycznych, które przeszkodzą w procesie optymalizacji. Ciężko pamiętać o tych wszystkich aspektach – pracę należy zostawić profesjonaliście, który biegle posługuje się językiem, w którym będzie prowadzone pozycjonowanie..

Francja jako kraj, w którym znaczenie ma przemyślany link building

Znamy już dwa aspekty, na które należy zwracać uwagę podczas pozycjonowania we Francji: słowa kluczowe i odpowiedni język. Kolejnym i, jak się okazuje, najważniejszym krokiem, który zdecyduje o wynikach wyszukiwania google jest odpowiednio zbudowana baza linków. Co ciekawe, na terenie Francji ten aspekt jest nawet bardziej popularny, niż w innych krajach europejskich. 

Jak się okazuje – link building to bardzo ważny krok w procesie pozycjonowania i optymalizacji. Polega na umieszczaniu na popularniejszych witrynach wartościowych linków, które odsyłają użytkowników do naszej strony. Pozwoli to pozyskać nowych klientów, którzy będą zapraszani na naszą stronę w celu zdobycia np. większej ilości informacji. Źródeł linków zewnętrznych jest mnóstwo; zaczynając od blogów internetowych poprzez wirtualne gazety i nareszcie kończąc na mediach społecznościowych (o których napiszemy nieco więcej w dalszej części). Odnośników możemy doszukiwać się naprawdę wszędzie. Pamiętajmy jednak, że algorytmy google nie śpią i czujnie wyłapują wszystkie próby oszustwa. Wyjątkowo dobrze w tej roli odnajduje się algorytm pingwin, który dba o jakościowe linki, a blokuje te wątpliwe. Kierujmy się więc zasadą jakość, a nie ilość, szczególnie we Francji, gdzie wartościowy content odgrywa pierwsze skrzypce podczas wszystkich działań seo.

Pozycjonowanie we Francji – na co warto zwrócić uwagę?

Warto przy okazji link buildingu wrócić do tematu, który w dzisiejszych czasach jest znany każdemu – social media. Co ciekawe, tego typu marketing jest przez wielu określany jako najlepszy pod kątem skuteczności. Jest świetnym rozszerzeniem działania przedsiębiorstwa, który “puszcza w świat” Twoją indywidualną ofertę! Marketing internetowy  we Francji pozwoli na zwiększenie ilości odwiedzających, którzy szukając produktów natknęli się na link do Twojej strony www. Szerzenie swojej działalności w social mediach to jedno z najważniejszych działań, które warto podjąć w celu pozyskania nowych klientów. Być może to właśnie oni bardziej zainteresują się Twoją stroną internetową? 

Rozszerzenie domeny fr. to dobry krok

Kolejnym krokiem, który może mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie strony jest rozszerzenie domeny na fr.. Ta zmiana wpływa nie tylko na proces działania wyszukiwarek internetowych, ale i na nastawienie klienta. Końcówka adresu naszej strony www oznacza w tym przypadku zakres jej działania, a co za tym idzie – ma ona wpływ na pozycjonowanie lokalne. Użytkownicy, którzy zobaczą znajomą im domenę (w naszym przypadku fr.) zdecydowanie chętniej odwiedzą daną stronę i być może zostaną na niej na dłużej. 

Pozycjonowanie Francja – co warto wiedzieć?

Usługi, które są przez nas nazywane pozycjonowaniem są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania stron internetowych we Francji. Jak mogliście zauważyć po przeczytaniu powyższego tekstu – optymalizacja strony nie jest takim łatwym zadaniem, jakim może się wydawać. Wymaga to ogromu wiedzy, czasu i poświęcenia dzięki któremu Twoja strona będzie finalnie promowana przez obcą wyszukiwarkę. Nie zamykaj się w jednym kraju – zachwyć zagraniczne rynki swoją ofertą oraz usługami i zaproś klientów do odwiedzenia Twojej strony już teraz!

SKONTAKTUJ SIĘ
pencilusersrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram