W naszych bazach Niemieckich linków znajdują się portale w większości niedostępne na polskim rynku. Jest to możliwe ponieważ kooperujemy z wieloma podmiotami:
Są to serwisy tematyczne, blogi, portale branżowe i poradniki, w które właściciele wkładają serce i wiele pracy aby stale poszerzać grono odwiedzających. Jest to gwarancja backlinków z zadbanych stron z naturalnym ruchem organicznym, które Google niezwykle sobie ceni.
Wielu posiadaczy stron internetowych decyduje się na wejście na rynek niemiecki. Odbiorcy towarów i usług za naszą zachodnią granicą są nastawieni na wysoką jakość obsługi klienta. Spore grono odbiorców z krajów niemieckojęzycznych, takich jak Niemcy, Austria czy tez niektóre regiony Szwajcarii, poszukuje wielu towarów i usług w Internecie. W związku z tym kluczem do sukcesu jest posiadanie strony internetowej w niemieckiej wersji językowej, która jest dobrze wypozycjonowana na zachodnim rynku. Bardzo ważną rolę w uzyskiwaniu wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.de odgrywa proces, jakim jest szeroko pojęty link building.
Wspomniany wyżej link building to pozyskiwanie odnośników do promowanej strony z innych serwisów posiadających wysoką pozycję w wyszukiwarkach. W dzisiejszych czasach nie ilość, ale jakość takich odnośników wpływa bardzo korzystnie na pozycję serwisu w rezultatach wyszukiwania dla danych fraz kluczowych. W związku z tym zadania z zakresu pozyskiwania linków polegają w głównej mierze na ich zdobywaniu z wysokiej jakości serwisów tematycznych.
Przede wszystkim na rynku niemieckojęzycznym nie są stosowane metody charakteryzujące się popularnością w Polsce, takie jak dodawanie stron do katalogów, systemy wymiany linków, dodawanie linków na forach internetowych, itp. Nie przynoszą one żadnych rezultatów w SEO, które coraz bardziej nakierowuje się na jakość.
Na szczęście istnieje wiele sposobów zdobywania sporej ilości odnośników charakteryzujących się wysoką jakością i mocą. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze metody.
Jak widać, istnieje wiele efektywnych sposobów pozyskiwania linków na rynku krajów niemieckojęzycznych. Linki można pozyskiwać również poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami wspierającymi handel, z miastami i regionami prowadzącymi własne strony internetowe, a także mogą się pojawiać w różnych poradnikach i opiniach ekspertów. W każdym przypadku wymagane jest umieszczenie linku w dobrze opracowanej, wysokiej jakości, wartościowej treści.
Link building na zachodnim rynku jest więc złożony i w dużej mierze nakierowany na osobiste działania przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój własnej działalności i jej skuteczne promowanie w sieci. Istnieje też możliwość zatrudnienia specjalistycznej agencji i udzielenie jej pełnomocnictwa do podejmowania różnych istotnych działań mających na celu budowę szerokiej bazy linków charakteryzujących się wysoką jakością i efektywnością. Istotna jest znajomość dobrych portali i niemieckich dziennikarzy oraz nakierowanie na wysoką jakość treści. Przeniesienie działań w stosunku 1:1 z polskiego rynku może bowiem nie przynieść stosownych rezultatów.
realizacja: MadLab