Webway
Mühlweg 6
02826 Görlitz Deutschland
info@webway.pl
+49 152 23139884

Jaką platformę e-commerce warto wybrać na rynek niemiecki? – Ranking najlepszych 2021!

Autor: admin
Data: 30 czerwca, 2021

Najlepsze niemieckie sklepy internetowe

Bez wątpienia Niemcy są jednym z najpopularniejszych kierunków firm z branży e-commerce, nie tylko tych polskich. Właśnie dlatego, wybierając niemiecki rynek i otwierając sklep internetowy warto postawić na dobrą i sprawdzoną przez innych użytkowników platformę – listę tych szczególnie polecanych prezentujemy poniżej.

PrestaShop

Kompletność, innowacyjność oraz przede wszystkim skuteczność – właśnie tym charakteryzuje się PrestaShop. Jest to system który odznacza się niezwykle rozbudowaną społecznością, jak również posiada wiele wtyczek, które w oczywisty sposób zwiększają funkcjonalności. 

Oprócz tego PrestaShop charakteryzuje się intuicyjnym oraz łatwo przyswajalnym panelem administracyjnym oraz wsparciem w różnych językach. Co warto podkreślić jest on dość wydajny i nie wymaga od użytkownika dużej ilości zasobów serwera. Brzmi świetnie! A wady? Na myśl przychodzą dwie kwestie - przede wszystkim konieczność stosunkowo częstych aktualizacji oraz płatne funkcjonalności, które okazują się darmowe w przypadku innych skryptów.

Woocommerce

Woocomerce to w pełni darmowe oprogramowanie, które udostępniane jest w licencji Open Source’owej. Pozwala ono przekształcić daną stronę w e-sklep o niezwykle szerokiej gamie funkcjonalności. Wystarczy aby strona była oparta na WordPressie – pobranie, jak i wtyczki nie wymagają opłat. Niewątpliwą zaletę systemu stanowi otwarta licencja, intuicyjność, prostota obsługi, uniwersalność wykorzystania, przyjazna współpraca z działaniami SEO, a także dostępność w różnych językach.

Magneto

Od lat jest to jedna z najbardziej niezawodnych oraz elastycznych platform sprzedażowych! Pozwala ona na sprostanie wymaganiom  rynku oraz potencjalnych klientów – umożliwia wyświetlanie spersonalizowanych rekomendacji produktowych, jak również coss-selling i up-selling. Magento gwarantuje także kontrolę oraz dużą elastyczność w kwestii zarządzania zamówieniami oraz uprawnieniami administratora, jak również możliwość różnicowania cen dla poszczególnych klientów.

Shopify

Shopify to przede wszystkim niezbyt skomplikowana, w pełni konfigurowalna oraz bardzo elastyczna platforma – chętnie wybierana do tworzenia internetowych sklepów. Umożliwia integrowanie sklepu fizycznego z tym internetowym, jak również posiadanie aplikacji mobilnej, dla zarządzania własną firmą. Poza tym Shopify jest zintegrowany z wieloma kanałami płatności – od bitcoinów po Paypal, a zamówienie oferowane jest w wielu językach obcych.

Sklep internetowy Shopware

To bez cienia wątpliwości jeden z najszerzej stosowanych systemów sklepowych rynku niemieckiego. Warto podkreślić, iż już w wersji standardowej oferuje on swoim użytkownikom bardzo zaawansowane funkcje. Co więcej, Shopware może być rozbudowywany modułowo, zaś dzięki otwartemu kodowi źródłowemu może być on w dowolny sposób dostosowywany. 

Poza tym, liczna społeczność systemu gwarantuje ciągłe uzupełnianie twórcze, dla już i tak mnogich rozszerzeń. A to nie wszystko! Nie sposób nie docenić również przejrzystości, świetnego designu, a także możliwości szerokiego wyboru partnerskich agencji – Shopware oferuje możliwie najlepsze wsparcie przy zakładaniu własnego sklepu internetowego!

Sklep internetowy Strato

Strato to dobrze sprawdzone oprogramowanie! Dlaczego? Nie sposób nie docenić faktu, iż wykorzystywane jest przez  sklepy internetowe takie jak - diegeschmacksinsel.de, yusimi.de, jak również swedishclassics.de. 

System dostępny jest aż w pięciu różnych pakietach. Przeznaczony jest głównie dla firm niewielkich rozmiarów, zaś do obsługi sklepu nie są potrzebne żadne specjalistyczne umiejętności programistyczne. Niestety w tej kwestii musimy uwierzyć nieco „na słowo”, bowiem Strato nie posiada wersji testowej do wypróbowania. 

Skupiając się jednak na pozytywach należy dodać, iż oprócz interfejsów do Ebay, PayPal, czy Amazon oprogramowanie Strato oferuje wiele możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Wymienić tu można: sklep na Facebook’u, vouchery, cross-selling, czy newslettery. Co więcej – sklepy internetowe zoptymalizowane są pod kątem różnych urządzeń mobilnych.

Wix

Wix to niekwestionowany lider wśród platform dla budowy stron. I choć oprogramowanie to jest głównie kreatorem internetowych stron, sklep internetowy można w bardzo łatwy sposób zintegrować z pakietem Commerce. Wix gwarantuje szeroką gamę narzędzi, które w oczywisty sposób mogą ułatwić uruchomienie oraz proces rozwijania sklepów internetowych.

Zaletą platformy jest oczywiście brak prowizji od sprzedaży, a także szeroka gama szablonów, dzięki której można stworzyć sklep o szacie graficznej, odpowiedniej dla danej branży. Co więcej – sklep internetowy zostaje zoptymalizowany pod kątem różnych wyszukiwarek, jak również mobilnych witryn.

Jimdo

Integracja kodów kuponów, zróżnicowane opcje płatności, bezpieczeństwo sklepu dzięki zgodności z wymogami prawnymi – to główne zalety platformy Jimdo. Choć nie jedyne! Właśnie dlatego została ona doceniona przez strony - wrapvintage.fr, konigs.ch oraz treibholzboards.de. 

Jimdo nie wymaga opłat transakcyjnych, a strona internetowa oraz sklep są tu zoptymalizowane pod kątem różnych wyszukiwarek, z możliwością dalszego rozbudowywania za pomocą odpowiednich aplikacji.

Gambio

To już nasza ostatnia propozycja rankingu – co nie oznacza, że najgorsza. Wręcz przeciwnie! W końcu Gambio cieszy się bardzo liczną bazą klientów. Platforma nie wymaga żadnych większych umiejętności programistycznych, zaś wszystkie dostępne operacje są tutaj bardzo intuicyjne. Co więcej, zakres funkcji można w szybki sposób rozszerzyć dzięki licznym interfejsom i funkcjom, co czyni platformę bardzo przyjazną w wykorzystaniu.

Przeczytaj również

Wzrost przychodu o 87% w 3 miesiące i 692% ROAS-Google Ads rynek niemiecki

Skalowanie reklam pozwala na maksymalizację wyników z najskuteczniejszych kampanii przy utrzymaniu oczekiwanego zwrotu z inwestycji. Można to zrobić na kilka sposobów, m.in.: zwiększając wydatki na reklamę, doskonaląc teksty i graficzne materiały reklamowe, dodając listy odbiorców. Optymalizacja reklam, zwiększenie przychodu w krótkim okresie czasu było celem Echt Hair, o którym mowa w poniższym artykule. Echthaar Extensions […]

Zobacz
Wielka fala roszczeń odszkodowawczych w Niemczech z powodu Google Fonts

W ostatnim czasie jest wiele roszczeń o odszkodowania na terenie Niemiec od osób prywatnych i agencji z powodu czcionek Google. Próbują wyciągnąć pieniądze od operatorów stron internetowych kierowanych do niemieckich odbiorców na podstawie wyroku niemieckiego sądu LG Monachium. Wszystko za sprawą tego, że 20 stycznia 2022 r. Sąd Okręgowy w Monachium I potwierdził w swoim […]

Zobacz
Struktura witryny w pozycjonowaniu stron internetowych w Niemczech

Specyfika pozycjonowania stron internetowych w Niemczech nieco różni się od tego samego procesu dla witryn w Polsce. Zmienne czynniki można zauważyć już na samym początku układania strategii na rynku zagranicznym. Kompleksowy projekt warto rozpocząć od wyboru najistotniejszej części witryny – struktury. Wyróżnia się: Krajową witrynę najwyższego poziomu Podkatalogi dla poszczególnych państw Subdomeny dla danego kraju […]

Zobacz
Social Media Marketing w Niemczech - czy warto w niego inwestować?

Social Media - w dzisiejszych czasach każdy ma z nimi do czynienia na co dzień. Bezwzględne statystyki pokazują, że przeciętny Europejczyk na media społecznościowe poświęca około dwóch godzin dziennie. Czy to dużo? Może się wydawać, że nie. Sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy pod lupę weźmiemy dłuższy okres czasu. Amerykańska agencja marketingowa Mediakix obliczyła, że każdy […]

Zobacz
Tworzenie niemieckich treści przez sztuczną inteligencję

Rozwój sztucznej inteligencji (z ang. artificial intelligence) osiągnął już punkt, w którym przy content marketingu nie da się już praktycznie odróżnić tekstów maszyny od treści człowieka. Niezależnie od tego, czy są to posty na blogu czy w mediach społecznościowych, wszelkiego rodzaju reklamy lub opisy produktów. Jest bardzo prawdopodobne, że miałeś kontakt z treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję, nie […]

Zobacz
pencilusersrocket linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram